O szczepieniach na grypę w pigułce czyli wszystko co przed sezonem grypowym wiedzieć powinniście. choroby wracają z powodu antyszczepionkowców

Żyjemy w czasach szczepionkowych lęków. Chociaż politycy, dziennikarze, nauczyciele, lekarze i naukowcy zachęcają do szczepień, istnieje spora grupa tak zwanych antyszczepionkowców, którzy – nie mając żadnej wiedzy ani wykształcenia medycznego – zniechęcają do szczepień. Także w dużych miastach, jak ​Warszawa,​pytania o ​szczepionki na grypę​wywołują wiele pytań.

Efektem działań “antyszczepionkowców” jest powrót do Polski chorób, które dzięki szczepionkom zostały w Polsce wyeliminowane. Wystarczyło kilka lat i w naszym kraju znowu pojawiają się groźne choroby zakaźne.

Szczepionka na grypę najbezpieczniejsza

Okazuje się, że szczepionki przeciwko grypie są najbezpieczniejszymi pośród wszystkich innych. Wykazują bowiem minimalny poziom tak zwanych odczynów poszczepiennych, które nawet gdy wystąpią, to ograniczają się do zaczerwienienia czy delikatnego obrzęku w miejscu iniekcji. Zapraszamy zatem mieszkańców ​Warszawy​do zapoznania się z naszą ofertą ​szczepień przeciwko grypie.​

Co to jest grypa

Wielu osobom grypa kojarzy się z mało groźną infekcją, która objawia się niewinnym z pozoru kaszlem, katarem i ogólnym osłabieniem. Tymczasem Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego nazywa grypę “ostrą chorobą zakaźną”. Najgroźniejsze w grypie są bowiem jej powikłania, z których wiele kończy się zgonem. Zaszczepienie się przeciwko grypie powoduje, że w stopniu bardzo wysokim zabezpieczamy nasz organizm przed tymi właśnie najniebezpieczniejszymi dla naszego życia powikłaniami, a ewentualne zachorowanie przechodzimy dużo lżej i krócej.

Jak działa szczepionka?

Szczepionka​jest rodzajem lekcji. Dzięki ​szczepionkom​uczymy po prostu nasz organizm jak ma rozpoznawać groźne wirusy i jak szybko podjąć z nimi walkę. Dzięki temu w sytuacji prawdziwego ataku wirusa grypy nasz organizm jest już doskonale przygotowany na inwazję i może sobie z nią po prostu poradzić.

Czy szczepić dzieci przeciwko grypie

Zdecydowanie rekomendujemy Państwu ​szczepienie dzieci przeciwko grypie,​gdyż dzieci uczęszczające w ​Warszawie​do żłobka, przedszkola czy szkoły to osoby znajdujące się w tak zwanej grupie ryzyka czyli grupie osób, które po pierwsze narażone są szczególnie na infekcję, a ponadto dużo bardziej niż dorośli narażone są na niebezpieczne dla życia

powikłania pogrypowe.​Tak jak napisaliśmy powyżej, szczepionka przeciwko grypie jest bardzo bezpieczna i można ją podawać dziecku już w szóstym miesiącu życia

Szczepienia na grypę w Warszawie

Zapraszamy do naszej przychodni, w której lekarz POZ odpowie na wszystkie Państwa pytania dotyczące szczepień przeciwko grypie oraz innym chorobom. Jeśli w Warszawie mieszkają Wasi rodzice, dziadkowie, zachęcamy Państwa także do tego, aby namówić ich do szczepienia przeciwko grypie, gdyż osoby starsze mają znacznie osłabiony układ odpornościowy i także są znacznie bardziej narażeni na ciężkie powikłania pogrypowe zagrażające zdrowiu i życiu.

Razem walczmy o zdrową Warszawę, zapraszamy na szczepienia przeciwko grypie. Pamiętajmy, że choroba atakuje najbardziej od stycznia, więc jesień to idealny czas na szczepienie.